O victorie de senzație a înregistrat în această seară echipa de volei masculin a Universității Tehnice a Moldovei – a devenit marea învingătoare a Campionatului național universitar de volei masculin!
Surclasând echipe de mare clasă – a Universității de Stat din Moldova, care timp de un deceniu și-a menținut titlul de campioană, dar și echipa Universității de Stat de Educație Fizică și Sport, iată că echipa Universității Tehnice a Moldovei a reușit să-și demonstreze superioritatea, devenind campioană.
Constituită din studenți de la diferite facultăți, anii I și II și având în staff cei mai buni antrenori – pe Alexandru DUDICOV și Valeriu COJOCA, echipa Universității Tehnice a Moldovei a ieșit învingătoare, în toate cele cinci meciuri disputate înregistrând victorii categorice – 3:0. Astfel că echipa USM s-a oprit pe locul II, iar cea de la USEFS – pe locul III.
Felicitări, UTM! Felicitări antrenorilor și voleibaliștilor campioni! Per aspera ad astra!





