STIMAŢI COLEGI, STIMAŢI DASCĂLI AI UNIVERSITĂȚII TEHNICE A MOLDOVEI!
Cu prilejul Zilei Mondiale a Educației și Zilei Profesorului, Vă adresăm cele mai sincere urări de bine și să ne exprimam deosebitul respect și multiplele laude în adresa Domniilor voastre pentru instruire și educație, pentru dăruire și devotament, pentru cunoștințele care stau la baza formării generațiilor de studenți și absolvenți, ce le aplică în diverse sectoare ale economiei naționale, inclusiv și peste hotarele țării!
Ați fost și rămâneți promotorii învățământului de calitate din țară, a demnității umane, al inteligenței și creativității profesionale, al răbdării și rezistenței de-a lungul timpului, și al încrederii și adevărului! Rămâneți „focul etern” al inspirației tinerilor și un model demn de urmat!
Cu deosebita recunoștință,
Comitetul Sindical al salariaților, UTM
