Echipa de volei masculin a UTM – campioană absolută a Campionatului național universitar de volei masculin!

O victorie de senzație a înregistrat în această seară echipa de volei masculin a Universității Tehnice a Moldovei – a devenit marea învingătoare a Campionatului național universitar de volei masculin!

Surclasând echipe de mare clasă – a Universității de Stat din Moldova, care timp de un deceniu și-a menținut titlul de campioană, dar și echipa Universității de Stat de Educație Fizică și Sport, iată că echipa Universității Tehnice a Moldovei a reușit să-și demonstreze superioritatea, devenind campioană.

Constituită din studenți de la diferite facultăți, anii I și II și având în staff cei mai buni antrenori – pe Alexandru DUDICOV și Valeriu COJOCA, echipa Universității Tehnice a Moldovei a ieșit învingătoare, în toate cele cinci meciuri disputate înregistrând victorii categorice – 3:0. Astfel că echipa USM s-a oprit pe locul II, iar cea de la USEFS – pe locul III.

Felicitări, UTM! Felicitări antrenorilor și voleibaliștilor campioni! Per aspera ad astra!

 

Distribuie noutatea

Conținutul website-ului utm.md este destinat exclusiv informării publicului larg. Preluarea materialelor se permite în limita a maximum 500 de semne, dar nu mai mult de jumătate din articolul preluat. În aceste condiţii, este obligatorie citarea sursei şi a autorului, iar în cazul portalurilor informaţionale – indicarea linkul ce conduce direct la sursă. Republicarea integrală a conținutului site-ului este interzisă în lipsa unui acord prealabil din partea Universității Tehnice a Moldovei. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați pe pr@adm.utm.md .

logo utm